Dörtyol TSO

0326 713 00 02 - 713 00 03 - 7121041

Tarihçe

1926 yılında kurulmuş olan Odamız; Dörtyol ve Payas İlçelerimizde ticaret ve sanayi alanında meslek kuruluşu olarak faaliyet göstermektedir. Odamızda aktif olarak kayıtlı 2200 adet üyelerimiz mevcuttur.

1926 yılında çarşı meydanında zemin katta kurulmuş olan Odamız sanayicilerimizin, tüccarlarımızın gelişmesiyle kapasitesini ilerleyen yıllarda arttırmış yine çarşı meydanında çalışma alanını genişleterek büyümeye, büyüyen ilçemize ayak uydurmaya çalışmıştır.

Bu derecede gelişmekte olan ilçemiz sanayi alanında çok büyük projelere imza atmaktadır. Yatırım potansiyeli bu kadar geniş olan ilçemizde Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu büyümeye ayak uydurmak, üyelerinin müşterek ihtiyaçlarını karşılamak, mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmak, mesleğin genel menfaatlerine uygun olarak gelişmesini sağlamak, büyüyen sanayicimizin, tacirlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak, üyelerimize en iyi hizmet sunmak amacıyla üyelerimizin değerlerine yakışacağına inandığımız en güzel projeler değerlendirilerek yeni hizmet binası 2006 yılının son aylarında Odamız Yönetim Kurulunun yoğun çalışmaları sonucunda Milli Savunma Bakanlığından alınan arsa üzerine, 2008 yılı ortalarında 500 m2 oturum alanıyla 4 kat 2046 m2 olarak inşasına başlanmış ve 2010 yılında yeni hizmet binamızda üyelerine hizmet vermeye başlamıştır.

 

GEÇMİŞTEN BUGÜNE MECLİS BAŞKANLARIMIZ

 

GEÇMİŞTEN BUGÜNE YÖNETİM KURULU BAŞKANLARIMIZ

 

GEÇMİŞTEN BUGÜNE GENEL SEKRETERLERİMİZ

Oda hizmet binamız 200 kişilik ve 60 kişilik 2 ayrı toplantı-seminer salonu ve büyük bir fuaye alanı ile üyelerimize çeşitli uzmanlar eşliğinde sunduğumuz bilgilendirme toplantılarıyla hizmet etmektedir.

Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Yeni Hizmet Binasında bulunan, üyelerimizin yanı sıra halkımızın da faydalanabileceği 450 kişilik lüks lokantasıyla Dörtyol ilçesinin hızla gelişen ekonomisine, nüfusuna ayak uyduracaktır. Ayrıca misafirlerimizi de ağırlayabileceğimiz VIP salonu ile 250 araç kapasiteli otopark da bulunmaktadır.

Odamızda kayıtlı bulunan 1700 adet aktif olarak faaliyet gösteren sanayicilerimiz, tüccarlarımız, kooperatiflerimiz Odamızdan sosyal olarak çeşitli faaliyetlerden yararlandığı gibi genel hizmetlerinden de faydalanmaya devam edeceklerdir. Üyelerimizin faydalanacağı sosyal hizmetlerimizin haricinde Odamızın üyelerimize verdiği genel hizmetler, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığımızın sağladığı imkânlar ile birleşerek çok gelişmiş bir sisteme sahip olan web tabanlı otomasyon programları; İş Makinası Bilgi Sistemi, Üye Sicil Modülü, Web Muhasebe Sistemi, Ticaret Sicili Otomasyon Sistemi, Sanayi Kapasite Raporları Otomasyon Sistemleri Ticaret Sicili otomasyon programları (MERSİS) gibi programlarla son derece gelişmiş bilgisayar sistemleri ile düzenlenen yeni hizmet binamızda üyelerimizin işlerinin en kısa sürede bitirilmesi ile üyelerimizin memnuniyeti sağlanmaktadır.

Odamız Avrupa Birliği projeleri, kalkınma ajansı destek projeleri ve KOSGEB iş birliği ile üyelerine ve bölgemiz halkına destek vererek bölgemizde yeni yatırım kolları oluşturmak için çaba harcamaktadır ve bu durum önümüzdeki yıllarda da Avrupa Birliği projelerinde katılımcı olarak yerini alacak ve bölgemizde yeni yatırımlar yeni iş kolları oluşturmak için daha fazla çaba sarf edecektir.

5174 sayılı yasanın 4’üncü maddesinde tarifini bulan, üyelerinin müşterek ihtiyaçlarını karşılamak, mesleğin genel menfaatlerine uygun olarak gelişmesini sağlamak, mensuplarının birbirleriyle ve halk ile olan ilişkilerinde dürüstlüğü ve güveni hâkim kılmak üzere meslek disiplinini, ahlâk ve tesanütü korumak ve bu kanunda yazılı hizmetleri görmek amacıyla kurulan kamu kurumu niteliğinde tüzel kişiliğe sahip, Dörtyol ve Payas ilçe sınırları içerisinde faaliyet gösteren ve 1700 üyesine hizmet veren Odamızda;


Haddeciler demirciler ve diğer makine imalat ve demir toptan ve perakende ticareti,

Nakliyat, Lojistik, Yolcu ve Yük Taşımacılığı,

Madencilik,

Kimyasal ürünler, akaryakıt ve otomotiv,

Dayanıklı tüketim malları, beyaz eşya ve mobilya,

İnşaat, İnşaat malzemeleri, mühendislik ve mimarlık hizmetleri, Gıda,

Tarım ve hayvancılık, yaş sebze ve meyve toptan ve perakende ticareti,

Tuhafiye, Konfeksiyon, Tekstil, Züccaciye,

Bankalar, Sigortacılar ve Finans Hizmetleri,

Hizmet sektörleri gruplarından oluşan uluslararası NACE kodlama sistemine dayalı 11 Meslek Grubu bulunmaktadır. Bu meslek grupları kendi üyeleri arasından seçtikleri kişiler ile Oda Meclisini oluşturur.

Dörtyol’un ve bölgenin ticaret ve sanayi yapısının ülke ekonomisine daha fazla katkı yaratır yönde biçimlenmesi, üyelerinin mesleki faaliyetlerini uygun koşullarda yürütebilmeleri ve karşılaştıkları sorunların çözümlenebilmesi amacıyla kurulan Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası bugün bölgenin en önde gelen meslek kuruluşları arasında bulunmaktadır.

Popup Örnek

Demo Açıklaması. Örnek Açıklama


İlk Pop- up'ınızla tanışın .
Metni ve tasarımı ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize mükemmel şekilde uyacak şekilde özelleştirin. Örnek İçerik

This will close in 0 seconds