Dörtyol TSO

0326 713 00 02 - 713 00 03 - 7121041

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ (K.K.T.C.) CUMHURBAŞKANIMIZ ERSİN TATAR’I ZİYARET

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ (K.K.T.C.) CUMHURBAŞKANIMIZ ERSİN TATAR’I ZİYARET

Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ERCAN YILDIRIM ve Yönetim Kurulu heyeti 24.02.2022 tarihinde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (K.K.T.C.) ile ilişkileri ve işbirliğini arttırmak için, K.K.T.C.’ne gitmişlerdir. Dörtyol Ticaret ve Sanayi odası heyetini, K.K.T.C. Cumhurbaşkanımız Ersin TATAR kabul etmişlerdir. K.K.T.C. Cumhurbaşkanımız Ersin TATAR kabul konuşmasında ‘Ülkemizde(K.K.T.C.) Hatay kökenli kardeşlerimizin yaşadığını ve Hatay’a yaptığı ziyaretlerde yakın ilişkilerin pandemiye rağmen devam ettiğini söyledi.’
K.K.T.C. Cumhurbaşkanımız Esin TATAR konuşmasında: ‘Kıbrıs Türk Sanayi Odası ile Hatay Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası’nın karşılıklı iş birliği içinde yürüteceği çalışmaların önemine işaret eden Cumhurbaşkanı Tatar, Hatay ile gönül birliğinin ve çeşitli alanlarda temasların devam edeceğini dile getirdi. ‘
Ukrayna ve Rusya arasındaki krize de değinen Cumhurbaşkanı Tatar, bu krizin ve başlayan savaşın en erken zamanda son bulmasını temenni etti. Cumhurbaşkanı Tatar, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un KKTC ile ilgili ifadelerine yönelik Rum tarafının, Lavrov’un değerlendirmesiyle KKTC’nin statüsünü yükselttiğini belirterek tepki verdiğini anlattı.
Kıbrıs Cumhuriyeti’nin iki kurucu ortağından biri olan Kıbrıs Türk halkının yıllardır mücadele verdiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Tatar, tarihe bakıldığında Kıbrıs Türklerinin hiçbir zaman Rumlar tarafından yönetilmediğini ve adanın yönetiminin paylaşıldığını belirtti.
Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ercan YILDIRIM da, kabulden dolayı K.K.T.C. Cumhurbaşkanımız Ersin TATAR’a teşekkür ederek, odanın geçmişi ve yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
K.K.T.C. Cumhurbaşkanımız Ersin TATAR ile Kıbrıs Türk Sanayi Odası Başkanımız Ali KAMACIOĞLU, Odamıza anı plaketi takdim etti. Dörtyol TSO olarak, K.K.T.C. Cumhurbaşkanımız Ersin TATAR ile Kıbrıs Türk Sanayi Odası Başkanımız Ali KAMACIOĞLU’na anı plaketi takdim ettik.

Popup Örnek

Demo Açıklaması. Örnek Açıklama


İlk Pop- up'ınızla tanışın .
Metni ve tasarımı ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize mükemmel şekilde uyacak şekilde özelleştirin. Örnek İçerik

This will close in 0 seconds